Babylon jazyků
I když jsou podmínky pro lyžování a vlastně celá lyžařská infrastruktura na Plan de Corones na vysoké úrovni, není to jediný faktor, který dělá z celé této oblasti celosvětový unikát. Kronplatz totiž leží na pomezí hned tří jazyků. Z jihu se sem dostává italština a ze severu němčina. Ale právě v okolí Kronplatzu je možné ještě v současnosti zaslechnout prastarou ladinštinu. Tou mluví v Jižním Tyrolsku stále ještě necelých 20.000 lidí.
Na severu v Reischachu převládá němčina, na východě v Olangu se zase mluví italsky. Ve směru na St. Vigilio, St. Martin in Badia a dále údolím na jih až do města Corvara se mluví ladinsky. Většina místních však ovládá jazyků více, takže lyžaři z České republiky se tady nakonec vždycky nějak domluví. Přinejhorším je možné se uchýlit k univerzální angličtině.
Kromě místních, Italů, Němců a Rakušanů si jezdí na Kronplatz každým rokem užít zimu i celá řada lyžařů z Polska, Čech, Chorvatska a Slovinska. Ze vzdálenějších destinací je pak možné zaslechnout ruštinu nebo holadštinu. Zdejší atmosféru pak jen podtrhuje unikátní dominanta na samém vrcholu Kronplatzu. V nadmořské výšce 2.275 metrů byl totiž umístěn obrovský zvon Concordia 2000. Místní o něm tvrdí, že je největším v celých Alpách. Na vrchol hory byl umístěn v roce 2000 jako symbol harmonie a jednoty.